Škola v prírode

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Profil školy

Cieľom vzdelania a múdrosti je, aby človek videl pred sebou jasnú
                                             cestu života, po nej opatrne kráčal, pamätal na minulostˇ,
                                             poznal prítomnostˇ a predvídal budúcnostˇ.“ J. A. Komenský

Základná škola s materskou školou Lesnica 148

Základná škola sa nachádza v malebnej dedinke v Zamagurí uprostred Pieninského národného parku. Je to turistická a pohraničná oblasť, ktorá susedí s Poľskom. Z obce Lesnica vedie turistický hraničný prechod do Poľska. Pri obci sa nachádza rieka Dunajec, ktorou sa splavujú plte.

Budova ZŠ leží na okraji obce. Pôvodne táto budova slúžila ako stanica ochrany štátnych hraníc. V roku 1958 bola zrekonštruovaná pre potreby ZŠ. V budove ZŠ sa nachádzajú   tri učebne, riaditeľňa, kabinet učebných pomôcok, sociálne zariadenia.

V budove ZŠ sa nachádza Turistická ubytovňa.

Malebná zamagurská obec Lesnica leží na severozápade staroľubovnianskeho okresu     pri hranici s Poľskom v nadmorskej výške 485 m. Poloha pod hlavným hrebeňom Malých Pienin a celkový ráz tunajšej horskej prírody zanechá v každom návštevníkovi obce nezabudnuteľný dojem.

Školský rok 2021/2022

Počet žiakov v Základnej škole: 13